Помогите срочно !!! Плиз умоляю. Кто чесно нармально напишет тому 15 баллов-проверю заменить слова-одежды на другие слова одежды + составить 1 предложение так же но с братом My mother usually wears a dress, but she is wearing s...

Помогите срочно !!! Плиз умоляю. Кто чесно нармально напишет тому 15 баллов-проверю заменить слова-одежды на другие слова одежды + составить 1 предложение так же но с братом My mother usually wears a dress, but she is wearing skirt now My dad usually wears a suit , but he is wearing a jumper now My grandmother usually wears a blouse , but she is wearing a T-sirt now l usually wear skirt a skirt , but l am wearing shorta now
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My mother usually wears trousers, but she is wearing shorts now My dad usually wears a shirt , but he is wearing a sweater now My grandmother usually wears a jacket , but she is wearing an anorak now l usually wear breeches, but l am wearing overalls now My brother usually wears a singlet, but he is wearing pullover now