Помогите срочно по английскому задали написать письмо другу по теме школв

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111
Гость
(твои город) (твоя Республика) (когда ты это написал) 12 October, 2015 Dear (имя друга) i'm so happy to get your letter. It's wonderful that reading is your hobby ! As for me, I like reading and books play a very important role in my life. Unfortunately I don't have enough time for reading because I'm busy with my studies. That's why I don't spend a lot of time on reading. I read a lot of in summer when I'm on holiday. Of course, I like adventure best of all. At the some time I read newspaper and magazines. As for my favourite book in my childhood, it was (имя книги). I read it a lot of times. Write back soon ! With love, (твое имя)