Помогите срочно пожалуйста!!! (Составьте сложные сущ. соединив сдова слева и справа) A1. 1) phone. a. Pad 2)mouse. b. Call 3)fax. c. Board 4)key. d. Message A2 (Найдете глагол) 1) communication 2)...

Помогите срочно пожалуйста!!! (Составьте сложные сущ. соединив сдова слева и справа) A1. 1) phone. a. Pad 2)mouse. b. Call 3)fax. c. Board 4)key. d. Message A2 (Найдете глагол) 1) communication 2) store 3) large 4)speech A3. (Выберите вариант с past simple) 1) nick player computer game in his childhood 2) an electronic machine can store information 3)computers will offer new opportunities 4) next summer we are going to meet in Paris A4 Вставьте нужное местоимение) I can make new friends and chat with ... on the internet 1) him 2) them 3) their 4) our
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a1- Phone message.key board.fax call.key pad 2 -store a3 -1 a4- them