Помогите срочно составить общий вопрос для: Every evening Peter walks his dog. He studies English in London.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
When does Peter walk his dog? Who walks with his dog? What does Peter do? Who does Peter walk? Who studies English in London? What does he do? What does he study in London? Where does he study English?