ПОМОГИТЕ УМОЛЯЮ СРОЧНО!!!! ДАЮ 20 БАЛЛОВИспользуйте прилагательные, выделенные большими буквами в упражнение 5, чтобы задать вопросы и ответить на них о Тони, Билле и Марке. А. Are Tony's ears are big? B. Yes, they are. Is Bill...

ПОМОГИТЕ УМОЛЯЮ СРОЧНО!!!! ДАЮ 20 БАЛЛОВИспользуйте прилагательные, выделенные большими буквами в упражнение 5, чтобы задать вопросы и ответить на них о Тони, Билле и Марке. А. Are Tony's ears are big? B. Yes, they are. Is Bill tall? A. No, he isn't. He is short. №5 A Tony's OLD. Mark's YOUNG. Bill's MIDDLE AGED. B Mark's TALL. Bill's SHORT. C Tony's FAT. Mark's SLIM. D Tony's ears are BIG. Bill's nose is SMALL. Tony's head is BIG. Mark's eyes are BIG. Bill's mouth is SMALL. E Bill's hair is SHORT and FAIR. Tony's hair is STRAIGHT and GREY. Mark's hair is LONG and WAVY
Гость
Bill's hair is SHORT and FAIR. Tony's hair is STRAIGHT and GREY. Mark's hair is LONG and WAVY