Помогите умоляю вас с английским вот 2 номер там надо перевести и вставить слова..пожалуйста помогите умоляю!!!

Помогите умоляю вас с английским вот 2 номер там надо перевести и вставить слова.. пожалуйста помогите умоляю!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What museum did you go yesterday? 2. I went to the LT museum. Have you been there before? 3. Yes, I have. My dad took me there when I was 8. What did you like there? 4. I liked .... and trains. What did you do after the lessons? 5. After the lessons.... long ago. Did you go there ever? 6.  No, but...