Помогите, в таблицу нужно правельные ответы поставить, то есть кто, где живет, в каком доме и тд

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
House 1: colour - yellow, name - Nico, drink - tea with rum, food - shortbread, animal - snow hare. House 2: colour - blue, name - George, drink - jasmine tea, food - mince pies, animal - squirrel. House 3: colour - red, name - Dennis, drink - mulled wine, food - Brazil nuts, animal - reindeer. House 4: colour - green, name - Tina, drink - Irish coffee, food - Christmas pudding, animal - polar bear. House 5: colour - white, name - Tom, drink - eggnogg, food - gingerbread, animal - moose.
Гость
1 house: colour - yellow name - nico drink - tea with rum food - shortbread animal - snow hare 2 house: colour - blue name - george drink - jasmine tea food - mince pies animal - squirrel 3 house: colour - red name - dennis drink - mulled wine food - brazil nuts animal - reindeer 4 house: colour - green name - tina drink - coffee food - christmas pudding animal - polar bear 5 house: colour - white name - tom drink - eggnogg food - gingerbread animal - moose