Помогите восстановить недостающие слова...!!!                                                                    1. There  ...  many animals in it .                                                                               ...

Помогите восстановить недостающие слова...!!!                                                                    1. There  ...  many animals in it .                                                                                             2. I like birds. I .....  like  tigers and lions.                                                                               3. Mary .....lions.                                                                                                                   4. She ....... like crokodiles.                                                                                                   5. My sisters ..... like alligators.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.are 2.don't 3. likes 4.don't 5. are
Гость
1 are 2 don't 3 likes 4 don't 5 are