Помогіте вставить окончания в имена прилагательные 1.Багаты змешан... лесам наш край. 2.Тонк... сосны стаяць уперамешку з лисце.... дрэвамі. 3.Мы рады нашым шырок... палетка, шырок....лугам, мнагаводн.... рэкам. 4.Улетку лес по...

Помогіте вставить окончания в имена прилагательные 1.Багаты змешан... лесам наш край. 2.Тонк... сосны стаяць уперамешку з лисце.... дрэвамі. 3.Мы рады нашым шырок... палетка, шырок....лугам, мнагаводн.... рэкам. 4.Улетку лес поўніцца птушын.... спевамі. 5.Зімой пад зялён.... хвойкамі знойдуць прытулак звяры і птушкі. 6.Лясн... жыхарам у лесе цёпла і ўтульна. 7.Іх не палохае зіма з моцн... марозамі і злосн.... завываннем.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Змешаным 2. тонкия, лисцевыми 3.шыроким, шыроким, мнагаводным 4.птушыными 5.зялеными 6.лясным 7.моцными, злосными ВЕЗДЕ НУЖНО "И" БЕЛОРУССКОЕ.