Помогите вставить слова Вместо точек  ! Рассказать про своё  животное (собаку)I have  got a pet . It is a .......  .Its name is ...... . It has got .......   .         It can .....  .I like ......  ( my pet ) .It is funny cleve...

Помогите вставить слова Вместо точек  ! Рассказать про своё  животное (собаку) I have  got a pet . It is a .......  . Its name is ...... . It has got .......   .          It can .....  .I like ......  ( my pet ) . It is funny clever / strong/                 beautiful  /lovely/ .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
It's a dog. Name jack A ball Jump My pet Funny,clever and strong