Помогите Выпишыце 5 складаназалежных сказау з акаличнаснай часткай часу з мастацкай литаратуры. Схемы

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Васіль Быкаў "Труба" 1. Неўзабаве ў нядзелю, калі Лукашэвіч на адзіноце сядзеў у сваёй каморцы, Валера пастукаў у яе збітыя з дошак дзверы. 2. Калі засмактала пад грудзьмі, Валера ўспомніў сваю кінутую дзесь сумку.  3. Так ён звычайна рабіў каля клубнага ганка, калі раніцай чакаў гаспадара. 4. На луг Валера выбраўся, калі ўжо сцямнела, амаль знясілеўшы ў гэтай бясконцай барацьбе з дарогай. 5. Было зусім ужо цёмна, калі Валера дабрыў да пагорка і ўзлез на рыхлую земляную гару.