Помогите! write a sentence for earch world. 1 (at the moment) 2(on sundays) 3(in the summer) 4(always) 5(right now) 6(in the winter 7(never) помогите это решить пж. буду очень благодарен. извините это англ.яз

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
я как то видела этот вопрос и ответила) только не пугайся, это другие предложения. 1. I'm drawing at the moment. 2. we don't study on Sundays 3. I was in Madrid in the summer. 4. she always do a homework. 5. they're writing a sentence right now 6. we play with snow in the winter. 7. I never write a letter for someone.