Помогите!!! Write down the odd word from each line and translate it. a)smart,politician,curious,polite,educated,famous b)title,plot,vocabulary,soap opera,characters c)writer,journalist,novelist,author,fairy tale Перевести 1)A p...

Помогите!!! Write down the odd word from each line and translate it. a)smart,politician,curious,polite,educated,famous b)title,plot,vocabulary,soap opera,characters c)writer,journalist,novelist,author,fairy tale Перевести 1)A person who has no friends is a friendless one 2)Using the Internet you can send information,speak to people,see the world. 3)There are a lot of motherless children in our country.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 politician - политик 2 мой выбор - soap opera - мыльная опера 3 fairy tale - сказка, небылица 1 Человек у которого нет друзей - это одинокий человек (человек без друзей). 2 Используя интернет ты можешь отправлять информацию, разговаривать с людьми, увидеть мир. 3 В нашей стране много детей лишённых матерей (без матери).