ПОМОГИТЕ !!! Заполни пропуски словами из рамки так,чтобы предложения звучали правдиво.СЛОВА;always,never,often,sometimes,usually 1)My friend ______reads books. 2)My family______watch TV in the evening. 3)I_______watch old films...

ПОМОГИТЕ !!! Заполни пропуски словами из рамки так,чтобы предложения звучали правдиво.СЛОВА;always,never,often,sometimes,usually 1)My friend ______reads books. 2)My family______watch TV in the evening. 3)I_______watch old films. 4)My sister /brother /friend_______plays basketball. 5)My parents/grandparents ______speak English. 6)My English teacher _______sings English songs. 7)I ______ride my bike in the street .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
my friend often reads books. My family usually watch TV in ghe evening. I sometimes watch old films. My brother always plays basketball My parents usually speak English My English teacher often sings English songs