Помогите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!как будет во множественном числе.he is a teacher....it is a deer....i am a boy....she is a policewoman....it is a giraffe...i am baker...he is a man...you are a child....it is a box...

Помогите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! как будет во множественном числе. he is a teacher.... it is a deer.... i am a boy.... she is a policewoman.... it is a giraffe... i am baker... he is a man... you are a child.... it is a box...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Везде в конце добовляй букву s А вот как box нужно boxis