Помогите.Перевидите на английский язык. Что любил Джозеф? Кем хотел стать Джозеф? Из чего был сделан воздушный шар? На сколько поднялся шар? Что помогло шару подняться вверх?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
What did Joseph like? What did Joseph want to become? What was the hot-air balloon made of? What was the height the balloon was able to rise (to reach)?  What helped the balloon to fly up (=to take off)?