Помогитесоставить 5 предложений по английскому со словом must и mustnt.Даю 13 баллов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You mustn't talk when your teacher speaks. You mustn't walk on the grass. You mustn't park your car here. You must do your homework properly. You mustn't play with food.
Гость
1.We must do exercises every day. 2. People must respect each other. 3. We must help each other. 4. We must't have bad habits. 5. Our friends mustn't offend us.