Понятие словосочетаний написать на английском языкеto be pleased with smbto trusta cronyto point smb.outto follow smb.at a safe distanseto whisperto get away from smba wicked lifeassistance

Понятие словосочетаний написать на английском языке to be pleased with smb to trust a crony to point smb.out to follow smb.at a safe distanse to whisper to get away from smb a wicked life assistance
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
To be pleased with smb - to be satisfied with someone; to trust - to have trust in someone or something, to believe; a corny - a good friend; to point smb out - to make a person notice something; to follow smb at a safe distance - to go carefully after somebody; to whisper - to speak very softly and quitely; to get away from smb. - to distance yourself from someone; a wicked life - uneasy life; assistance - the act of helping someone.