Посмотри на английский дом и закончи предложения.Этажи расположены как в России.6 этаж:A teacher lives on the____________ floor.5 этаж:A doctor lives on the____________floor.4 этаж:A football player lives on the____________floo...

Посмотри на английский дом и закончи предложения. Этажи расположены как в России. 6 этаж:A teacher lives on the____________ floor. 5 этаж:A doctor lives on the____________floor. 4 этаж:A football player lives on the____________floor. 3 этаж:A singer lives on the____________floor.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
6 этаж:A teacher lives on the six floor. 5 этаж:A doctor lives on the five floor. 4 этаж:A football player lives on the fourth floor. 3 этаж:A singer lives on the thrid floor.