Посмотри на картинки и скажи, что есть у этих людей. Скажи всё, что сможешь, об эти

Посмотри на картинки и скажи, что есть у этих людей. Скажи всё, что сможешь, об этих предметах и животных. Образец: Tom has an English book. This book is thick and pin
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
James has got a big horse. The horse is big and brown. Sally has got a monkey. The monkey is small and dark brown. Nick has got a car. The car is broken and blue. Mr. Finn has got a cat. The cat is black and white.