Посмотри за окно, напиши какая сегодня погода. Чем ты любишь заниматься в такую погоду. 1. It's............... totay. 2. It isn't.................... . 3. When it's........................... . 4. I like to..............
Посмотри за окно, напиши какая сегодня погода. Чем ты любишь заниматься в такую погоду. 1. It's............... totay. 2. It isn't.................... . 3. When it's........................... . 4. I like to................................................. .
Ответ(ы) на вопрос:
It is rainy today. It isn't sunny. When it's rainy- i stay at home. I like to read books; watch tv set.
It's windy today. It isn't sunny and warm. When it is windy–I stay at home. I like to watch TV, play computer games an read books.