Посмотрите на картинку . прочитайте предложение. вставьте​ предлоги ( оn under in behind next to on ) пример: Тhere is a book ON the table. 1) There are a lot of toys __ the box . 2) There is a footboll __ the chair. 3) The...

Посмотрите на картинку . прочитайте предложение. вставьте​ предлоги ( оn under in behind next to on ) пример: Тhere is a book ON the table. 1) There are a lot of toys __ the box . 2) There is a footboll __ the chair. 3) There are brautiful flowers __ the table. 4) There is a sofa __ the box of toys . 5) There is a scooter __ the chair. SOS
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
А где картинка? Выложи пожалуйста и я смогу посочь