Поставь слова в правильном порядке и запиши предложения.can/She/like a bird/sing. swim/He/can't. a tre

Поставь слова в правильном порядке и запиши предложения.can/She/like a bird/sing. swim/He/can't. a tree/Can/climb/you? jump/frog/can/A. like a ballerina/dance/She/can't. swing/he/Can?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
She can sing like a bird. He can't swim. Can you climb a tree? A frog can jump. She can't dance like a ballerina. Can he swing?