ПОСТАВИТЬ ЧАСТИЦУ "TO", ГДЕ ЭТО НЕОБХОДИМО. (ПОДЧЕРКНУТЬ КОМПЛЕКС OBJECT).1. I FORCED HIM...GET OUT2. I TOLD HIM... BRING THE MAIL AT ONCE.3. I HEARD HIM...LEAVE THE OFFICE.4.LET ME...GO5.HE MADE ME...SIGN THIS PAPER.

ПОСТАВИТЬ ЧАСТИЦУ "TO", ГДЕ ЭТО НЕОБХОДИМО. (ПОДЧЕРКНУТЬ КОМПЛЕКС OBJECT). 1. I FORCED HIM...GET OUT 2. I TOLD HIM... BRING THE MAIL AT ONCE. 3. I HEARD HIM...LEAVE THE OFFICE. 4.LET ME...GO 5.HE MADE ME...SIGN THIS PAPER.
Гость
1. I FORCED HIM to GET OUT 2. I TOLD HIM to BRING THE MAIL AT ONCE. 3. I HEARD HIM LEAVE THE OFFICE. 4.LET ME GO 5.HE MADE ME SIGN THIS PAPER.
Гость
1. I forced [him to get out]. 2. I told [him to bring] the mail at once. 3. I heard [him leave] the office. 4. Let [me go]. 5. He made [me sign] this paper.