Поставить слова в правильном порядке. 1. fair shes hair got. 2. hair got dark ive. 3. eyes brown hes got. 4. g

Поставить слова в правильном порядке. 1. fair shes hair got. 2. hair got dark ive. 3. eyes brown hes got. 4. green got eyes shes. 5. got ive eyes blue. 6. dark got hes hair.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. She's got fair hair. 2. I've got dark hair. 3. He's got brown eyes. 4. She's got green eyes. 5. I've got blue eyes. 6. He's got dark hair.