Поставить слова в правильном порядке и запиши предложения. 1. fat/ has/ cow/ a/ The/ body/ got. 2. sheep/ Have/ your/ you/ on/ farm/ got/ any? 3. and/ fly/ Can/ sing/ birds? 4. dance/ It/ too/ can. 5. old/ 35/ He/ years/ is.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. The cow has got a fat body 2. Have you got any sheep on your farm. 3. Can birds sing and fly? 4. It can dance too 5. He is 35 years old