Поставити 6 питань до кожного речень (загальне, заперечне, альтернативне, спеціальне, до підмета, з розділовим знаком) My granny grows many flowers. She lives in a private house.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Does your granny grow many flowers? 2. Does your granny not  grow many flowers? 3. Does your granny or mom grow many flowers? 4. What does your granny grow? 5. Who grows many flowers? 6. My granny grows many flowers, doesn't she? 1. Does she live in a private house? 2. Does she not live in a private house? 3. Does she live in a private house or in a flat? 4. Where does she live? 5. Who lives in a private house? 6. She lives in a private house, doesn't she?