Поставьте C (Correct) напротив предложений, которые составлены верно, и W (Wrong) - напротив тех, которые не верны. 1. I fell asleep when I was watch television. 2. It was raining at noon. 3. While I working in the garden, I hu...

Поставьте C (Correct) напротив предложений, которые составлены верно, и W (Wrong) - напротив тех, которые не верны. 1. I fell asleep when I was watch television. 2. It was raining at noon. 3. While I working in the garden, I hurt my back. 4. You were watching television when I phoned you? 5. At 9.30 she was reading a newspaper.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I fell asleep when I was watch television.-W 2. It was raining at noon.-C 3. While I working in the garden, I hurt my back.-C 4. You were watching television when I phoned you?-W 5. At 9.30 she was reading a newspaper.-C
Гость
1. I fell asleep when I was watch television.-W- watched 2. It was raining at noon.-C 3. While I working in the garden, I hurt my back.-W-was working 4. You were watching television when I phoned you?-W-were you watching 5. At 9.30 she was reading a newspaper.-C