Поставьте глаголы в скобках в нужную форму. 19. Run downstairs. Your sister... for you. a)wait b)waits c) is waiting 20. – What she ,,,? – She is a secretary at our college. a) does b)is doing c) do 21. I ... home after the ...

Поставьте глаголы в скобках в нужную форму. 19. Run downstairs. Your sister... for you. a)wait b)waits c) is waiting 20. – What she ,,,? – She is a secretary at our college. a) does b)is doing c) do 21. I ... home after the party yesterday. a) walk b) was walking c) walked 22. I came in and saw Pete who ... TV. a) watched b) was watching c) watch 23. Yesterday while Dad (shave) he (cut) himself slightly. a) was shaving, cut b) shaved, cut c) was shaving, was cutting
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
19. C 20. What does she do? A 21. C 22. B 23. A