Поставьте have to, had to, will have to Им приходится. They ... work hard Ему пришлось. He ... цкшеу ф еуые Мне придется. I ... help my sister Нам пришлось. We ... get up early Нам приходится. We ... get up early

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Поставьте have to, had to, will have to Им приходится. They have to work hard Ему пришлось. He had to цкшеу ф еуые Мне придется. I will have to help my sister Нам пришлось. We had to get up early Нам приходится. We have to get up early
Гость
1) They have to... 2) He had to... 3) I will have to... 4)We had to... 5) We have to..