Поставьте к каждому предложению раздельный вопрос. I. She is a student. 2 He speaks English well. 3 They have many books. 4 The weather was fine yesterday. 5 We saw a new film yesterday. 6 You can read well.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I. She is a student,isn`t she? 2 He speaks English well,doesn`t he? 3 They have many books,don`t they? 4 The weather was fine yesterday,wasn`t it? 5 We saw a new film yesterday,didn`t we? 6 You can read well,can`t you?