Поставьте make или do 1 ........ The decorations 2 ........ The dusting 3........ your homework 4......... A phone call 5.......... The gardening 6..........tea 7......... A special dish 8......... The washing up 9........ Th...

Поставьте make или do 1 ........ The decorations 2 ........ The dusting 3........ your homework 4......... A phone call 5.......... The gardening 6..........tea 7......... A special dish 8......... The washing up 9........ The shopping 10....... A cake И еще переведите. Спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
make do do make do make make do do make Сами недавно решали в школе