Поставьте перед существительными нужную форму неопределенного артикля (а или аn): mother, apple, lake, oats, party, object, rabbit, animal, baby, egg, desk

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A mother,an apple,a lake,an oats,a party,an objects,a rabbit,an animal..,a baby,an egg,a desk
Гость
a mother, an apple, a lake, an oats, a party, an objekt, a rabbit, an animal, a baby, an egg, a desk