Поставьте предложения в презент перфект + - положительное - - отрицательное the rain (stop) + Alan (work) very hard + I (hear) from Mary - I (see) a newspaper today - We (remember) Ann's birthday + I ( break) a cup + John (le...

Поставьте предложения в презент перфект + - положительное - - отрицательное the rain (stop) + Alan (work) very hard + I (hear) from Mary - I (see) a newspaper today - We (remember) Ann's birthday + I ( break) a cup + John (learn) anything -
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
the rain has (stopped) + Alan has (worked) very hard + I (haven't heard) from Mary - I (haven't seen a newspaper today - We have remembered) Ann's birthday + I (have  broken a cup + John (hasn't learnt) anything -