Поставьте пять вопросов к предложению (общий, специаль-ные: к подлежащему, к определению, к обстоятельству места, разде-лительный вопрос) Our production is in stable demand in Canada.
Ответ(ы) на вопрос:
Our production is in stable demand in Canada. Is our production in stable demand in Canada ? Where is our production is instable demand ? Is our production i in stable demand in Canada or China ? Our production is in stable demand in Canada , isn’t it ? What is in stable demand in Canada?
Спец. к обст.места : Where is your production in stable demand? Разделительный : Is your production or services in stable demand in Canada? Спец. к опр : Whose production is in stable demand in Canada? Cпец. к подл : What is in stable demand in Canada? Общий : Is your production in stable demand in Canada?