Поставьте следующие предложения в форму множественного числа. 1. This man is an engineer. 2. I have a good pen. 3. This child is my son.

Поставьте следующие предложения в форму множественного числа.  1. This man is an engineer. 2. I have a good pen. 3. This child is my son.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. These men are engineers 2. I have  good pens. 3. These children are my sons.
Гость
1) These men are engineers. 2)  I have good pens. 3)  These children are my sons.