Поставьте слова в Past Present. или Future.  Cont. Сделайте и проверьте правильность упражнения. 1. What Tom ( to do) now? - He ( to clean) his clean. 2. Where he ( to live) when you saw him last? 3. I ( to come) at three o'cl...

Поставьте слова в Past Present. или Future.  Cont.  Сделайте и проверьте правильность упражнения. 1. What Tom ( to do) now? - He ( to clean) his clean. 2. Where he ( to live) when you saw him last? 3. I ( to come) at three o'clock. - Good, I will be expecting you. Мои варианты: 1. What Tom is doing now? - He is cleaning his shoes. Present. 2.Where he was living when you saw him last? Past 3. I will be coming at three o'clock. - Good, I will be expecting you. Future. Если есть ошибки, укажите на них! И ответ должен быть с указанием времени !
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. is doing - is cleaning 2. was living 3. shall come