Поставьте слова в скобках в объекиный падеж.Переведите предложения на английский язык. 1)Let(my wife)learn to cook. 2)Let (my friends)invite me for dinner. 3)Let(Agent Cute) find a new job.Let(he)work far away from me. 4)Let(Ro...

Поставьте слова в скобках в объекиный падеж.Переведите предложения на английский язык. 1)Let(my wife)learn to cook. 2)Let (my friends)invite me for dinner. 3)Let(Agent Cute) find a new job.Let(he)work far away from me. 4)Let(Robin and Misha)phone Robin's parents.Let(they) come home 5)Let(Robin's mother find her son.Let(she)be happy Прошуу помогите даю 50 баллов:3
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)let her learn to cook 2)let them invite me for dinner 3)let he find a new job 4)let  them phone Robin's parents 5)let him mother find her son. Let her be happy