Поставьте специальные вопросы к предложениям , используя данные слова и фразы: 1)I got up early this morning(what time...?) 2)She lives rather far from here.(How far...?) 3)it's interesting work(what kind of ...?) 4)My friends...

Поставьте специальные вопросы к предложениям , используя данные слова и фразы: 1)I got up early this morning(what time...?) 2)She lives rather far from here.(How far...?) 3)it's interesting work(what kind of ...?) 4)My friends live in a America(where...?) 5)I am going to visit you next week.(when...?)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What time did you get up this morning? 2. How far does she live? 3. What kind of work is it? 4. Where do your friends live? 5. When are you going to visit me?