Поставьте специальные вопросы к выделинам словам. 1. Pupils learn POEMS by heart. 2. My friends meet at WEEKENDS. 3. Mary does THREE exercises every evening. 4. The grandchildren visit their GRANDMOTHER twice a week. 5. Mrs. St...

Поставьте специальные вопросы к выделинам словам. 1. Pupils learn POEMS by heart. 2. My friends meet at WEEKENDS. 3. Mary does THREE exercises every evening. 4. The grandchildren visit their GRANDMOTHER twice a week. 5. Mrs. Steele teaches ENGLISH at school. 6. Mr. Miller does his work WELL. 7. Jack always drives FAST. Пожалуйста пусть ответит кто правда знает англ. яз!!!! Заранее спасибо!✨
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What do pupils learn? 2. When do my friends meet? 3. How many exercises does Mary do  every evening? 4. Who do the grandchildren visit twice a week? 5. What does Mrs. Steel teach at school? 6. How does Mr. Miller do his work? 7. How does Jack always drive?