Поставьте вместо точек нужную форму глагола to do(do, does, don’t, doesn’t’t’): 1. Where…Susie live? 2. I’m sorry, I…know the address. 3….you like small children?-Yes, I… .I have two daughters and a son. 4….your mother work?-No...

Поставьте вместо точек нужную форму глагола to do(do, does, don’t, doesn’t’t’): 1. Where…Susie live? 2. I’m sorry, I…know the address. 3….you like small children?-Yes, I… .I have two daughters and a son. 4….your mother work?-No, she….She is a housewife. 5. …. Go in for sport? Yes, she….. 6. …. He play tennis well? No, he…. 7. …..she work at school? Yes, she …. 8. ……he like bananas?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
does Don't Do, do Does, doesn't Does she, does Does, doesn't Does, does Does
Гость
1 where does Susie live? 2 i am sorry, i don't know 3 do you like small children? Yes, i do 4 does your mother work? No, she doesn't 5 does she go for sport? Yes, she does 6 does he play tennis well? No, he doesn't 7 does she work at school? Yes, she does 8 does he like bananas?