Поставьте вопросы к выделеным членам предложения: 1.*Mutual* * Savings banks * are owned by their *depositors*. (3) 2*.Stock* *Savings banks* are owned *privately*. (3) 3.*Savings banks* *receive* *deposits*from *small* * saver...

Поставьте вопросы к выделеным членам предложения: 1.*Mutual* * Savings banks * are owned by their *depositors*. (3) 2*.Stock* *Savings banks* are owned *privately*. (3) 3.*Savings banks* *receive* *deposits*from *small* * savers*. (5) 4.The *trust* * company* * advises* * on investments.* (4) 5.The *members* *of the credit* * union* * may borrow* * money* *from the commonfund*. (7) 6.*Bonds* * provide* *an interest* * payment.*(4)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Their deposit will save Mutual banks or stock saving