Построить предложения со словами как бы -мне хотелось- / -если только- для данных ситуаций. 1. You arent very good at singing. 2. You argued with your parents last night. 3. You dont have any friends abroad. 4. Your ears are to...

Построить предложения со словами как бы -мне хотелось- / -если только- для данных ситуаций. 1. You arent very good at singing. 2. You argued with your parents last night. 3. You dont have any friends abroad. 4. Your ears are too big. 5. You didnt pay attention in maths lesson. 6. You dont understand your maths homework. Заранее благодарен.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I wish I was good at singing. 2. I wish I hadn't argued with my parents last night. 3. If only I had some friends abroad. 4. I wish my ears weren't too big. 5. I wish I had paid attention in maths lesson. 6. If only I understood my maths homework.