Пожалуйста, перепишите предложение используя слова в скобках. 1.Sharon movel to San Francisco.

Пожалуйста, перепишите предложение используя слова в скобках. 1.Sharon movel to San Francisco.(last month) 2.The town is busy. (50 years ago) 3.His father works in a mine. (in 1995) 4.She often visits her grandma. (yesterday)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Sharon moved to San Francisco last month The town was busy 50 years ago His father worked in a mine in 1995 She visited her grandma yesterday