Пожалуйста помагите ответить на эти вапросы 1)Do we pollute water? 2)Do you water trees? 3) Do you dump ru

Пожалуйста помагите ответить на эти вапросы 1)Do we pollute water? 2)Do you water trees? 3) Do you dump rubbish? 4) Do you plant trees? 5)Do people plant trees? 6)Do the people plant trees around Astana?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) No, we don't. 2) No, I don't. 3) Yes, I do. 4) Yes, I do. 5) Yes, they do. 6) Yes, they do.