ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ!!!!!!!! Рассказ на английском- Моё любимое время года лето. Чтобы

ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ!!!!!!!! Рассказ на английском- Моё любимое время года лето. Чтобыначиналась- My favourite season is summer because...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favourite season is summer because i do not go in school, trees are green and flowers are beautiful. In summer the weather is hot and sunny. I can swim, walking with freinds. I eat a lot of ice cream. In autumn the weather is cold and rainny and i like summer. In summer i relaxind and sleep a lot. I can to ride a  bicicl.