ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ Выберете модульный глагол 1.Children, you ...... do your homework every day! a)

ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ Выберете модульный глагол 1.Children, you ...... do your homework every day! a)must, b) should c) may 2. My friend says that I ... sleep more. a) must, b) should c) may 3. ..... l come in? a) must, b) should c) may 4."You .... take this medicine if you want to be healthy", said the doctor. a) must, b) should c) may 5. ....l ask a question? a) must, b) should c) may
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1must 2should 3may 4should(must) 5may