Пожалуйста напишите мне 6-7 предложений How i spend my free time если что я люблю футбол и кататься не велике пожалуйста срочно (не через перводчик )

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 My hobbies are playing football and riding a bike. When I have my spare time I and my friends  gather and  play football in the yard.  I like riding a bike with my father. And in winter I like skiing  and skating.We go to the mountains and ski there. But sometimes I read books or play computer games.