Пожалуйста, напишите один текст на 8-10 предложений , чтобы можно было легко выучить. Темы: 1) My school day; 2)My best friend; 3)My Favourite country or city;

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My best friend is Maxim. He is beautiful and clever. He like animals and music. He is tall. Him favourite colour is red. He like wathc films and play computer games. Him favourite dish is chiken. He like play football. We are best friends forever.