Пожалуйста напишите по английскому языку 5 предложений с глаголами play,saw,read,sent,went

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We play football every day I saw this film yesterday I read this book very often She sent the message for me last week They went to school on Friday
Гость
I like playing football in my yard. I saw him, when I was at my school. How many books have you read? I sent you a message. I went to my village last weekend.